REJČ kemp

TK Pernštýn 1897 Pardubice pořádá pravidelně nejen pro své závodní hráče a hráčky pětidenní výjezdní tenisové soustředění REJČ kemp.

Název je vytvořen ze jmen hlavních trenérů: Mgr. Radek Ehl a Jan Čapoun. REJČ se tradičně koná na začátku letních prázdnin, ihned po předání vysvědčení, mimo Pardubice. V roce 2017 byl vybrán sportovní areál v Třemošnici. V předchozích letech se uskutečnil v Doksech a na Seči.

Cílovou věkovou skupinou jsou závodní hráči od babytenistů po dorost. Jubilejní 10. ročník na přelomu června a července 2018 přinesl zásadní generační obměnu účastníků. Zatímco ještě v roce 2017 byl věkový rozsah velmi pestrý, 9 – 18 let, v roce 2018 se změnil na 8-10 let. Byly přítomny pouze kategorie babytenis a mladší žáci. V minulých letech se účastnili nyní špičkoví hráči (druholigoví hráči či účastníci mistrovství České republiky). Mezi jinými lze uvést jména jako Veigert, sestry Lamiovi, Paleček, Kmínková atd. Počínaje rokem 2018 byla tedy započata intenzivní příprava jejich následovníků.

Denní program je zaměřen na vyladění formy na začátku letní turnajové sezóny. Skládá se z koordinačně – obratnostních cviků, kondiční přípravy, výuky speciálních úderů a situací na dvorci.

Program není zaměřen pouze na tenis. Uprostřed REJČe bývá o soutěže obohacený pěší výlet na blízkou přírodní nebo historickou památku. V roce 2018 tou památkou byla zřícenina hradu Lichnice.

V průběhu celého pobytu probíhá bodování všech aktivit, odehrají se boje o salátovou mísu – Davis Cup a na závěr se koná turnaj, který může řádně změnit celotýdenní bodování celkového pořadí.

V letech 2016, 2017 a 2018 poskytl finanční podporu Pardubický kraj.

FitRejč

V době mimo hlavní sezónu se koná 2x ročně (podzim, jaro) pohybové soustředění FitREJČ. . Zaměřeno je především na speciální kondiční tenisová cvičení. Nechybí ani trénink obratnosti, rychlosti a síly.
Dohromady 6 tréninkových fází v tělocvičně v rozsahu 10 hodin je  doplněno ranním výběhem a večerní regenerací v místním bazénu. 

Kapacita bývá 20 míst a případě zájmu se můžete již nyní pro příští ročník předběžně přihlásit na uvedených kontaktech:

Mgr. Radek EHL – 731 537 109  – radehl@seznam.cz

Jan ČAPOUN – 777 616 376 – jan.capoun@centrum.cz