Pernštýn tenisová liga družstev

TK Pernštýn 1897 od 1.května 2020 pořádá první ročník amatérské tenisové ligy družstev – Pernštýn tenisová liga družstev. Liga je určena všem hráčům bez ohledu na věk, pohlaví nebo tenisové dovednosti. 

Podmínky

Družstvo je složeno ze 2-4 hráčů bez ohledu na věk nebo pohlaví.

Žádný z hráčů nemá v době uzavření přihlášek platnou registraci na cztenis.cz.

Týmy si mezi sebou dohodnou čas, místo utkání a zajišťují si míče.

Herní systém

Herní systém bude určen podle počtu přihlášených družstev (například každý s každým nebo skupiny, poté pavouk). Minimální počet pro start ligy jsou 4 přihlášená družstva. V případě 4 družstev se hraje každý s každým, poté pavouk 1-4, 2-3, finále a malé finále.

Herní systém a los bude zveřejněn po uzavření přihlášek.

V rámci zápasu se hrají dvě dvouhry a jedna čtyřhra. Při dvouhře proti sobě nastupují hráči uvedení na nejvyšších pozicích podle soupisky na přihlášce. 

Platný příklad:

  • 1-1
  • 2-2

nebo

  • 1-3
  • 2-4

nebo

  • 1-2
  • 2-3

nebo 

  • 1-1
  • 2-4

Neplatný příklad:

  • 1-3
  • 2-1

Do čtyřhry mohou nastoupit jiní hráči než do dvouhry, zde neplatí pravidlo pořadí dle soupisky.

V rámci zápasu se vždy  hrají všechna 3 utkání, bez ohledu na případný stav 2:0.

Hraje se 2 vítězné sety, za stavu 6:6 se hraje tie-break. Za stavu 1:1 na sety se hraje královský (super) tie-break. Čtyřhra se hraje systémem Na-Ad.

Získají-li oba hráči/páry po třech bodech, je stav označován za „shodu“ a bude hrán rozhodující bod. Přijímající si vybere/ou, zda chce/chtějí přijímat podání z levé nebo z pravé poloviny dvorce. U čtyřhry si hráči přijímajícího páru nemohou vyměnit pozice pro přijímání tohoto rozhodujícího bodu. Hráč nebo tým, který vyhraje rozhodující bod vyhrává i „hru“.
U smíšených dvojic přijímá podání rozhodujícího bodu hráč stejného pohlaví jako podávající hráč. Hráči přijímajícího páru si nemohou vyměnit pozice pro přijímání rozhodujícího bodu. – viz příloha IV. Pravidel tenisu.

V případě shodného počtu bodů se týmy v tabulce řadí podle celkového skóre (výhry – prohry; sety) a poté podle vzájemného zápasu.

Výsledek hlásí vítězný tým emailem na liga@tkpernstyn.cz. Nahlášen musí být kompletní výsledek jednotlivých zápasů, tedy na úroveň jednotlivých setů. 

Telefonická podpora nebo dotazy 736 611 900.

Email podpora liga@tkpernstyn.cz.

Přihlášky

Zasílejte do 24.4.2020 do 18:00 na email liga@tkpernstyn.cz. 
Přihláška musí obsahovat následující údaje:
Název týmu  
Kontaktní email  
Kontaktní telefon  
Hráč na pozici 1  
Hráč na pozici 2  
Hráč na pozici 3  
Hráč na pozici 4  

Tato přihláška bude zveřejněna na webu.

Startovné

200 Kč za tým na účet. Platební údaje (číslo účtu a variabilní symbol) budou zaslány emailem jako reakce na přihlášku.  Nejlepší týmy obdrží ceny.

Osobní údaje

Na webu https://www.tkpernstyn.cz/ a klubovém Facebook budou zveřejňovány informace o průběhu ligy včetně údajů uvedených v přihlášce.